+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Yaşlılara Saygı Haftası Bölümünden Yaşlıların Öncelikli Olduğu Durumlar Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Yaşlıların Öncelikli Olduğu Durumlar Nelerdir

  Reklamlar


  Yaşlıların Öncelikli Olduğu Durumlar Hakkında Bilgi

  YAŞLILARIN ÖNCELİKLİ OLDUĞU DURUMLAR

  Bir bilet alma, alışveriş yapma, otobüse binme sırasında önce gelenin, kendisinden sonra gelenlere göre o hizmetten daha önce yararlanma hakkı vardır. Yaşlılarda bu dünyaya bizlerden çok çok önce gelmişlerdir. O halde öncelikli insanlardır. Dünyayı birbirine devrederek, geliştirerek, değiştirerek, bizlere hazır ve kurulu bir hayat düzeni bırakmışlardır.

  Keşifler yapmış, bazı problemleri çözümleyerek aşmış, yaşadığımız ortamı bize hazır bırakmışlardır.

  Bu haklarını kullanmalarında kendilerine yardımcı olmak bizlere düşen en kutsal görevlerin başındadır. Yaşlılar tecrübe kaynağıdır. Onların yaşanmış ve kazanılmış bu deneyimleri bizleri birçok yanlışı yapmaktan kurtarmaktadır. Yaşlılarımızın gençlerden ve kendilerdinden genç olan yetişkinlerden yerine getirilmesi mümkün olmayan istek ve beklentileri asla yoktur. Yaşlılarımızı sadece bu hafta değil, sürekli olarak sevmeli ve saymalıyız.

  Yaşlılarımızın tarafımızdan bilinmeyen, anlayamadığımız sorunlarını çevreden ve kendilerinden öğrenerek sıkıntılarını aşmalarına yardımcı olmalıyız. Onların çözümü bizi aşan sorunlarını ilgili kişi veya makamlara iletmeliyiz. Yaşlılarımız fiziksel ve ruhsal durumları gereği duygusal olurlar.

  Onların sık sık ihtiyaçlarını ve hastalıklarını sorarak gönüllerini almalıyız.

  Ekonomik değeri küçük, manevi değeri büyük olan hediyelerle bazen bir demet çiçek, bazen de bir öpücükle onları kolayca mutlu edebileceğimizi hatırdan çıkarmamalıyız.

  Şimdiye kadar ki uygulamalarımızı bundan sonra daha titiz ve daha içtenlikle sürdürerek otobüslerde, duraklarda veya sıra beklemeyi gerektiren hallerde sıramızı hemen yaşlılara verme alışkanlıklarımızı da sürdüreceğimize yürekten inanıyorum.

  Çünkü bir gün bizlerin de aynı duruma geleceğimizi unutmamalıyız.

 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Yaşlıların Öncelikli Olduğu Durumlar Nelerdir

  Reklamlar  Yaşlılara çocuklarımıza nasıl bakıyorsak ve ihtiyaçları karşılıyor ve her türlü ihtiyacın önem veriyorsak yaşlılarımız da aynı hizmeti yapmalıyız ayrıca yaşlıların her yer de öncelikli hakları vardır. bunu sakın unutmayın.+ Yorum Gönder