+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve Sevgililer Günü Bölümünden Sevgililer Günü İçin Romantik Öneriler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Sevgililer Günü İçin Romantik Öneriler

  Reklamlar


  Sevgililer Günü İçin Romantik Öneriler Hakkında Bilgi
  Sevgililer Gününde Ne Yapmalıyım  1. Gül Yaprakları

  Gül yapraklarını her yerde kullanmanız mümkün. Evin içinde yatağınıza gül yapraklarından bir yol yapabilirsiniz. Gül yapraklarını yatağınıza serpebilirsiniz. Yatakta gül yaprakları inanılmaz bir romantizm yaşatır. Bulunduğunuz ortam müsaitse ve birine yaptırma imkanınız varsa, muhabbetinizin en romantik anında üstten masanıza ya da hemen yanınıza gül yaprakları serptirebilirsiniz. Evlenme teklif edecekseniz hayır demesi imkansız

  2. Fotoğraf Sürprizi

  Birlikte çekilmiş en sevdiğiniz fotoğrafları bir fotoğrafçıya giderek çerçevelettirin. Fotomontaj yoluyla ikinizin fotoğrafına çok güzel bir hava katabilirler. Mesela kalp içinde ikinizin fotoğrafı. En sevdiğiniz fotoğraflardan küçük bir albümde hazırlamanız hoş olabilir.

  3. Aşkınızı Çizin

  Eğer resim yapabiliyorsanız ya da çiziminiz kuvvetliyse, aşkınızı kağıda yansıtmaya ne dersiniz? Onun fotoğrafını en zarif çizgilerle kağıda dökün.

  4. Mum Işığında Yemek
  Belki biraz klasik, ama hala en romantik alternatiflerden biri mum ışığında bir akşam yemeği. İster bir restoranda, isterseniz en sevdiği yemeklerden oluşan bir mönü eşliğinde evde; hafif bir müzik eşliğinde bu gecenin keyfini çıkarabilirsiniz.

  5. Romantik Mum Yolu
  Mumların romantik gücü tartışılmaz! Evinizin giriş kapısından başlayarak yatak odanıza kadar yere küçük, renkli mumlar yerleştirerek bir ‘mum yolu’ yaratın. Eşiniz yatağınızın kenarındaki son muma ulaştığında kendisini orada bekliyor olun. Bunu gül yapraklarıyla daha romantik hale getirmeniz mümkün.

  6. Küçük Tatlı Hediye

  İstediğiniz boyda bir ayakkabı kutusu edinin ve üzerini resim, yazı, fotoğraf, çiçek, vs. ile süsleyin. İçine de en sevdiği şekerlerden veya çikolatalardan doldurun. Bir de ‘sen bunlardan çok daha tatlısın’ yazılı bir kart eklemeyi unutmayın.

  7. Biraz Macera

  Çılgın bir kişiliğe sahipseniz, onun işyerinde dış cephe camları silen asansöre binin. Çalıştığı kata geldiğinizde camı tıklatıp 'seni seviyorum' yazan notu gösterin. Türkiye’de bunu pek yapamazsınızda, karşı binaya gidip camına taş atıp önce onu telaşlandırıp, sonra seni seviyorum pankartını da gösterebilirsiniz. Ama bunun sonucu ne olur çok emin değilim bizimkiler çakıl taşı yeine bildiğimiz taşlardan atıp camı kırabilirler

  8. Aşkınızı Anons Edin

  O gün birlikte bir mağazaya alışverişe gidin, sonra birden ortadan yok olun ve onu ne kadar çok sevdiğinizi mağazada mikrofonlar aracılığıyla anons edin. Elbette tüm bunları mağaza yetkilileriyle önceden organize etmeyi unutmayın.

  9. Özel Bir Gece

  Uzun zamandır onunla yalnız kalamadığınızı mı düşünüyorsunuz? O zaman maddi durumunuza göre şık bir otelde bir oda ayırtın ve bu özel günün başbaşa tadını çıkarın.

  10. Nostalji Yaşatın

  Onu eski zamanlara geri götürmek ve gülümsetmek istiyorsanız, kenarda köşede unutulmuş mutlu bir çocukluk fotoğrafını büyüttürüp çerçeveletin.

  11. Bir Tekne Kiralayın

  Eğer sevgiliniz denizi seviyorsa, onun için küçük bir tekne kiralayabilirsiniz. Ay ışığında yapacağınız romantik bir gezi hoş bir sürpriz olabilir.

  12. Ona Özel Şiir

  Eğer gerçekten romantizm rüzgarları estirmek istiyorsanız, sevdiğiniz için bir şiir yazmayı deneyebilirsiniz. Kırmızı bir kağıda dökeceğiniz satırlardan oluşan şiiri küçük bir kalp kutuda hediye edebilirsiniz. Çok harika bir şiir olması o kadar da önemli değil, önemli olan içinizdeki duyguları ona yansıtmanız.

  13. Evde Piknik

  Bahar aylarında yemyeşil kırlarda piknik yapmak çok güzel olabilir. Ama bu mevsimde de imkansız değil. Salonunuzda kocaman bir alan açın ve yere bir piknik sofrası kurun. Kokulu mumlar, loş bir ışık ve romantik bir müzik ortamı daha da farklılaştıracaktır.

  14. Kendi Puzzlenızı Yapın

  Büyük bir kartondan kalp şekli yapın ve üzerine bir aşk sözcüğü yazın. Sonra bu kartonu dilediğiniz kadar küçük parçalara bölüp şık bir kutunun içinde ona armağan edin. Ardından bu parçaları birleştirerek puzzle yapmasını isteyin.

  15. Billboard'da İlan-ı Aşk

  Eğer maddi durumunuz elveriyorsa, evinizin yakınlarında bir billboard kiralayın ve ona ordan aşkınızı ilan edin.

  16. Aşkınızı Kaydedin

  Bir kaset veya CD’ye onu ne kadar sevdiğinizi ve sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatan bir konuşma kaydedip ona hediye edin. Bunu resimlerinizle birlikte bir video şeklinde yapmanız daha da güzel olacaktır. Tabi videoya güzel bir fon müziği eklemeyi unutmayın.

  17. Arabasını Süsleyin

  Arabasına çiçekler, çikolatalar ve aşk sözcüklerinin bulunduğu minik notlar yerleştirin. Sonra da bir bahane uydurup onu arabaya gönderin.

  18. Aşk Balonu

  Ona aldığınız hediyenin ucuna üzerinde 'seni seviyorum' yazan kocaman bir balon bağlayıp yatak odasında yatağın üzerine koyabilirsiniz.

  19. Ona Özel Aşk Şarkısı

  Müzikle aranız iyiyse, ona aşkınızı anlatan bir şarkı yapmaya ne dersiniz? Tabii şarkıyı da kendiniz söylemek şartıyla.

  20. Radyodan Aşk İlanı

  Sürekli dinlediği bir radyo programı varsa, ona bu program aracılığıyla da aşkınızı ilan edebilir ve şarkınızı gönderebilirsiniz. Elbette bunun organizasyonunu önceden planlamalısınız. Bunu başka ortamlarda da organize etmek gayet mümkün.

  21. Sade ve Romantik

  İster çalıştığı işyerine, isterseniz eve; ona 'Seni seviyorum' notuyla göndereceğiniz tek bir kırmızı gül kalbini ısıtacaktır. Yalnız size gül için bir önerim olacak. Gülün yanına bir şiir iliştirebilirsiniz ve gül kutusuna gül yapraklarıda koymanız çok daha romantik bir ortam oluşturacaktır. Hiçbir kız gül yapraklarına dayanamaz.

  22. Ona Özel Havai Fişek Gösterisi

  Maddi durumunuz elveriyorsa, onun için bir havai fişek gösterisi düzenleyebilirsiniz.

  23. Sevginizi Örün

  En sevdiği renklerden oluşan bir atkı veya bere örüp, soğuk kış aylarında içinin ısınmasını sağlayabilirsiniz.

  24. Gazeteye İlan Verin

  Her Sevgililer Günü'nde gazetelerde aşk ilanları yayınlanıyor. Siz de gazeteye bir ilan vererek, ona olan aşkınızı herkese duyurabilirsiniz.

  25. Aşk Pastası

  Sevgililer Günü'ne özel bir pasta yapabilirsiniz. Kırmızı gıda boyası kullanarak kalp şeklinde bir pasta yapın ve üzerine krem şantı ile 'seni seviyorum' yazın.

  26. Yatakta Kahvaltı

  Belki diğer günlerde de bunu yapıyorsunuz, ama çiçekler, aşk sözlerinin bulunduğu minik kartlar ve küçük bir hediye eşliğinde bu özel günde yapılacak kahvaltı da özel olacaktır.

  27. Şarkılarınızı Kaydedin

  Sizin için özel olan bütün şarkıları bir kasete veya CD'ye kaydedin. Kapağını da birlikte çekilmiş bir fotoğrafınızla süsletin.

  28. Ofiste Sürpriz

  İş yerindeki çekmecesine, odasının duvarlarına, sandalyesine, dolaplarının üzerine yani kısaca onun ulaşıp görebileceği her yere tatlı sevgi mesajları yerleştirebilirsiniz.

  29. Küçük Bir Tatil

  Eve dev bir dünya haritası alın ve en sevdiği ülkeleri kalplerle işaretleyin. Bir kalbin içine de 'çekmeceye bak' ya da benzeri bir not yazın. Çekmeceye de o ülkeye gitmek için iki tane uçak bileti koyun.

  30. Posterini Asın

  İkinize ait en sevdiğiniz resmi poster olacak kadar büyüttürün ve bu posteri gideceğiniz mekana asın.

  31. Minik Bir Dost

  Eğer uzun zamandır kedi, köpek, kuş veya balık sahibi olmak istiyorsa, neden Sevgililer Günü'nde olmasın?

  32. Sahnede Aşk

  Sadece ikiniz için bir tiyatro salonu kiralayın ve sahneye şık bir sofra kurun. Perde açıldığında ve garson sizi sahneye davet ettiğinde tüm salonu romantizm kaplayacaktır.

  33. Yollarına Gül ya da Gül Yaprakları Serpin

  Eğer bir restoranda yer ayırttıysanız, kapının girişinden masanıza kadar olan yola önceden gül döktürün ve gül yaprakları arasında ona masaya kadar eşlik edin.

  34. Size Özel Takı

  İster başharflerinizden oluşan bir kolye ucu, isterseniz isimlerinizin yazılı olduğu bir yüzük ya da herhangi başka bir takı. Önemli olan sadece size özel olması.

  35. Hikayenizi Yazın

  Nasıl tanıştığınızı ve onu ne kadar çok sevdiğinizi satırlara döküp bunu küçük bir mektup olarak bastırabilirsiniz.

  36. Aşkınızı Gökyüzüne Yazın

  İmkanınız varsa küçük bir uçak kiralayın ve kuyruğuna aşkınızı anlatan bir afiş astırın.

 2. Misafir

  Cevap: Sevgililer Günü İçin Romantik Öneriler

  Reklamlar  Romantik Gül Yaprakları ve Mum Yolu
  Loş bir ortamda yanan mumların romantik gücü tartışılmaz! Evinizin giriş kapısından
  başlayarak yatak odanıza kadar yere küçük tealight mumlar yerleştirip bir ‘mum
  yolu’ oluşturun. Bu mumların yanlarına ve yatağa giden yol boyunca gül yaprakları
  dökün ve romantizmi tamamlayın. Eşiniz yatağınızın kenarındaki son muma ulaştığında
  yatakta gül yaprakları içerisinde kendisini orada bekliyor olursanız amacınıza
  ulaşmayı garantilemiş olursunuz.

  Fotoğraf Albümü Süprizi
  Birlikte çekildiğiniz en sevdiğiniz fotoğrafları toplayın ve bir albüm yapın. Güzel
  kırmızı bir kutunun içine gül yapraklarıyla doldurup albümü de içine
  yerleştirdikten sonra kutuyu kapatıp bağlayın. En güzel anlarınızdan oluşan güzel
  bir albüm ince düşünülmüş güzel bir sürpriz olabilir.

  Mum Işığında Romantik bir Yemek
  Belki biraz klasik gibi görünebilir ama hala en romantik alternatiflerden biri gül
  yapraklarıyla süslü bir masada mum ışığında bir akşam yemeği olduğunu hepimiz kabul
  ederiz. İster bir restoranda olsun, isterseniz en sevdiğiniz yemeklerden oluşan bir
  mönü eşliğinde evde olsun; hafif bir müzik ile hazırlanmış, mum ve gül
  yapraklarıyla süslü romantik bu masada gecenin keyfini çıkarma fikrine kolay kolay
  kimse hayır diyemez.

  Aşkınıza Hediye Kutusu
  İstediğiniz boyda bir ayakkabı kutusu edinin ve üzerini resim, yazı, fotoğraf,
  çiçek, vs. ile süsleyin. İçine de gül yapraklarıyla karışık en sevdiği şekerlerden
  veya çikolatalardan doldurun. Bir de ‘sen bunlardan çok daha tatlısın’ yazılı bir
  kart eklemeyi unutmayın.

  Aşkınızı Anons Ettirebilirsiniz
  O gün birlikte bir mağazaya alışverişe gidin, sonra birden ortadan yok olun ve onu
  ne kadar çok sevdiğinizi mağazada mikrofonlar aracılığıyla anons edin. Elbette tüm
  bunları mağaza yetkilileriyle önceden organize etmeyi unutmayın.

  Aşk Balonuyla Süpriz
  Ona aldığınız hediyenin ucuna üzerinde 'seni seviyorum' yazan kocaman bir balon
  bağlayıp yatak odasında yatağın üzerine koyabilirsiniz. Yerleri de gül
  yapraklarıyla süsleyip gül yaprağı yoluyla yatakodasına kadar gelmesini
  sağlayabilirsiniz.

  Romantizm Dolu Özel Bir Gece
  Uzun zamandır onunla başbaşa kalamadığınızı mı düşünüyorsunuz? O halde şık bir
  otelde bir oda ayırtın ve odayı küçük mumlar ve gül yapraklarıyla süsleyin. Daha
  sonra hazırladığınız mekanda bu özel günün başbaşa tadını çıkarın.

  Şiir Takviminiz
  Kocaman bir takvim hazırlamaya ne dersiniz? Büyük bir kartonun üzerine tüm ayları
  ve günleri sıralayın. Her gün için bir sevgi sözü yazın ve üzerini minik kağıtlarla
  kapatın. Büyük kırmızı bir kutunun içini gül yapraklarıyla süsleyip içine
  hediyenizi yerleştirebilirsiniz. Kutunun kapağını da kapatıp sevgilinize
  sunabilirsiniz

  Eski Fotoğraflarla Nostalji Yaşatın
  Onu eski zamanlara geri götürmek ve gülümsetmek istiyorsanız, kenarda köşede
  unutulmuş mutlu bir çocukluk fotoğrafını büyüttürüp çerçeveletin gül yaprakları
  dolu bir kutuda kensinine hediye edin.

  Evde Piknik Nasıl Olur?
  Bahar aylarında yemyeşil kırlarda piknik yapmak çok güzel olabilir. Ama bu mevsimde
  de imkansız değil. Salonunuzda kocaman bir alan açın ve yere bir piknik sofrası
  kurun. Kokulu mumlar, loş bir ışık, renkli gül yaprakları dolu mekan ve
  romantik bir müzik ortamı daha da farklılaştıracaktır.

  Sevgilinize Özel Aşk Şarkısı
  Müzikle aranız iyiyse, ona aşkınızı anlatan bir şarkı yapmaya ne dersiniz?
  Tabii şarkıyı da kendiniz söylemek kaydıyla.

  Sade ve Romantik de Olabilir
  İster çalıştığı işyerine, isterseniz eve; ona 'Seni seviyorum' notuyla
  göndereceğiniz bir kutunun içinde bolca beyaz gül yaprağının arasında
  tek bir kırmızı gül kalbini ısıtacaktır.

  Sevgilinize Özel Gösteri
  Artık havai fişekler çok uygun fiyata bulunabiliyor, onun için bir havai fişek
  gösterisi hazırlayabilirsiniz.

  Gazeteye Aşk İlanı
  Her Sevgililer Günü'nde gazetelerde aşk ilanları yayınlanıyor. Siz de gazeteye bir
  ilan vererek, ona olan aşkınızı herkese duyurabilirsiniz.

  Aşk Pastası
  Sevgililer Günü'ne özel bir pasta yapabilirsiniz. Kırmızı gıda boyası kullanarak
  kalp şeklinde bir pasta yapın ve üzerine krem şantı ile 'seni seviyorum' yazın.
  Masayı gül yapraklarıyla süsleyip sevgilinize süpriz yapın.

  Sevgilinize Özel Romantik Bir Şiir
  Eğer gerçekten romantizm rüzgarları estirmek istiyorsanız, sevdiğiniz için bir şiir
  yazmayı deneyebilirsiniz. Kırmızı bir kağıda dökeceğiniz satırlardan oluşan şiiri
  gül yaprağı dolu küçük bir kalp kutuda hediye edebilirsiniz.

  Arabasını Süsleyebilirsiniz
  Arabasına çiçekler, çikolatalar, gül yaprakları ve aşk sözcüklerinin bulunduğu
  minik notlar yerleştirin. Sonra da bir bahane uydurup onu arabaya gönderin.

  Küçük ve Dinlendirici Bir Tatil
  Eve dev bir dünya haritası alın ve en sevdiği ülkeleri kalplerle işaretleyin. Bir
  kalbin içine de 'çekmeceye bak' ya da benzeri bir not yazın. Çekmeceye de o ülkeye
  gitmek için iki tane uçak bileti koyun.

  Yatakta Kahvaltı Herzaman İşe Yarar
  Belki diğer günlerde de bunu yapıyorsunuz, ama çiçekler, aşk sözlerinin bulunduğu
  minik kartlar ve küçük bir hediye eşliğinde bu özel günde yapılacak kahvaltı da
  özel olacaktır.

  Minik Bir Arkadaş Çok Sevimli Olur
  Eğer uzun zamandır kedi, köpek, kuş veya balık sahibi olmak istiyorsa, neden
  Sevgililer Günü'nde olmasın?

  Artık sizde söyleyebilirsiniz: "Gül Döktüm Yollarına"
  Eğer bir restoranda yer ayırttıysanız, kapının girişinden masanıza kadar olan yola
  önceden gül döktürün ve gül yaprakları arasında ona masaya kadar eşlik edin.

  Aşkınızı Gökyüzüne Yazabilirsiniz
  İmkanınız varsa küçük bir uçak kiralayın ve kuyruğuna aşkınızı anlatan bir bez afiş
  asın. Ve uçak üzerinizden geçerken binlerce gül yaprağı dökülmesini sağlayın.


  Gül Yaprakları - www.yaprakbahcesi.com+ Yorum Gönder