+ Yorum Gönder
Her Telden ve Meslekler Bölümünden Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Mesleği İle İlgili Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Mesleği İle İlgili Bilgi

  Reklamlar


  Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Mesleği Hakkında Bilgi
  Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Mesleği Bölümü

  Programın Amacı

  Beden eğitim ve spor programının amacı, insanın fizyolojik ve psikolojik kapasitesini sporda en yüksek verim elde edebilmek üzere yönlendirebilen ve kapasiteyi geliştirici teknikleri uygulayabilen sporcuları ve spor eğiticilerini yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

  Beden eğitimi ve spor programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda spor biyolojisi ve uygulamalı fizyoloji, fonksiyonel anatomi ve kineziyoloji, ilkyardım ilkeleri, spor psikolojisi, egzersiz fizyolojisi, psikososyal açıdan spor gibi dersler okutulmaktadır.

  Gereken Nitelikler

  Beden eğitimi ve spor programına girmek için, öncelikle sporun belli bir dalında yetenekli olmak gereklidir. Bu alanda çalışan insanlar bir anlamda eğitici olarak görev yaptıkları için, insanlarla iyi iletişim kurabilmek, sabırlı ve dayanıklı olabilmek bu alanda başarıyı arttırıcı faktörlerdir.

  Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

  Beden eğitimi ve spor programını bitirenler "Antrenör" olarak görev yaparlar. Antrenörler insanların hangi spor türüne ne derece yatkın olduğunu saptar ve bireyleri yetenekleri doğrultusunda eğitirler

  Çalışma Alanları

  Antrenörler (spor eğitimcileri) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda, üniversitelerde, okullarda, spor kulüplerinde görev alabilirler.

+ Yorum Gönder