+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve Dünya Tasarruf Günü Bölümünden Tasarrufun Önemi Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Tasarrufun Önemi Nedir

  Reklamlar


  Tasarrufun Önemi İle İlgili Bilgi

  İnsanların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için insanların ve diğer canlıların kullanmış oldukları, vazgeçilmesi neredeyse imkansız olan maddelerin tüketimlerine dikkat edilmesi gerekmekte. Gereğinden fazla kullanmama, idareli kullanmaya tasarruf denir. Üstünde yaşamakta olduğumuz dünyada insanlar ve diğer canlıların yaşamlarını idame ettirebilmeleri için kullanmış oldukları bütün kaynakların tüketilen kaynaklar olduğunu düşünürsek eğer bu kaynakların birgün tükeneceği kaçılmaz bir olaydır.

  İnsanların yaşamsal kaynağı olarak adlandırılan bu maddeler bilinçsiz bir şekilde tüketildiği zaman çevreye verilen zararların bazı önemli maddelerin tüketilmeye başlamadan yok olmasına neden oluyor. TÜketilen bazı önemli maddeler bir enerji kullanılarak geri dönüşümleri mümkün olsa bile enerji harcanım geri dönüşümü mümkün olmayan, insanların ortak malı konumunda olan bazı maddeler, bazı insanların ekonomik güç ve üstün olabilme gayesiyle kullanılması ve tahribat boyutunun artmasıyla beraber verilen zararın önüne geçilmemesi insan yaşamını tehdit edecek boyutta olmuştur.

  Tasarruf Yapılabilecek Alanlar

  Yaşamın her esnasında tasarruf yapılabilir. Hertürlü tasarruf yapılabilir. Önemli tasarruf alanlar şunlardır
  1- Enerji Tasarrufu
  2- Tüketim Tasarrufu
  3- Zaman Tasarrufu
  4- Üretim Tasarrufu.


 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Tasarrufun Önemi Nedir

  Reklamlar  Tasarrufun önemi hem bizim cebimizdeki paranın yerinde kalarak rahatlıkla geçinmemizi sağlar ve ülkemizi de katkı sağlar ki şöyle örnek vereyim elimizi yıkarken suyu az harcarsak su israfını önlemiş oluruz ve suyun herkese yetmesini sağlarız.+ Yorum Gönder