+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Bilim ve Teknoloji Haftası Bölümünden Bilişim Haftası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Bilişim Haftası

  Reklamlar


  Bilişim Haftası İle İlgili Bilgi

  Bilisim Haftasi.jpg

  Bilişim ve Çocuklar (Çocukar için internet kullanım önerileri)

  1. İnternette sohbet ederken ya da mektup yazarken; adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaranız gibi kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı numaranızı asla vermeyin. Parolanızı söylemeyin.

  2. İnternette ailenizle birlikte gezinin veya ziyaret ettiğiniz siteleri ailenize söyleyin. Hiçbir şeyi ailenizden saklamayın.

  3. Ailenizin onayı olmadan;internette tanıştıgınız hiç kimseyi aramayın ve kimseyle buluşmayın. Onlara hiçbir şey göndermeyin. Size herhangi bir şey
  gönderirse ailenize söyleyin.

  4. Ailenizle konuşmadan internet aracılığıyla sorulan sorulara cevap vermeyin. Hiçbir formu doldurmayın ya da hiçbir yarışmaya katılmayın.

  5. Hiçbir tartışmaya ya da kavgaya katılmayın.

  6. Eger hoşlanmadıgınız bir şeye rastlarsanız, geri tuşuna basın ya da oturumdan çıkın.

  7. İnternette iyi bir dil kullanın ve nazik olun. Sadece şaka yapıyor olsanız bile kimseyi korkutmayın ya da tehdit etmeyin.

  8. Ailenizin sizin güvenliginizi ve saglığınızı düşündüklerini bilin. Bilgisayar ve İnternetle ilgili kurallara uyma konusunda ailenizle işbirliği içinde olun ve başınıza ne gelirse gelsin onlara söyleyin.

  Uzman Psikolog Sule Çelik


 2. Misafir

  Cevap: Bilişim Haftası

  Reklamlar  Çocuklara bilgi öğrenmeye yönelik olarak bilgisayarı tanımladığınızda çocuklar araştırmaya yönelik kullanmaya başlarlar İnternet kullanımını+ Yorum Gönder