+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Bölümünden Ağız Sağlığı Haftası Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Ağız Sağlığı Haftası Nedir

  Reklamlar


  Ağız Sağlığı Haftası Ne Demektir
  Ağız Sağlığı Haftası İle İlgili Bilgi  Ağız Sağlığı Haftaları, Colgate ve Türk Periodontoloji Derneği (TPD) tarafından gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesidir. Türkiye’deki ağız sağlığı bilincinin yerleştirilmesi için gerçekleştirilen proje; gelişmiş bir toplum olma yolunda, gönüllü diş hekimleri ile birlikte atılan önemli bir adımdır.

  Amacı; ağız ve diş sağlığı konusunda toplumun bilinçlendirilmesi, düzenli olarak diş hekimi kontrolüne gitme alışkanlığı kazandırılması, koruyucu Diş Hekimliği uygulamalarının yaygınlaştırılması, ve toplumun ağız ve diş sağlığının gelişimine katkıda bulunulması olan proje, gönüllü diş hekimleri katılımıyla gerçekleştiriliyor.

  Ülkemizde diş macunu ve diş fırçası tüketiminin, ağız ve diş sağlığına önem verilen diğer ülkelerle kıyaslandığında, özellikle kişi başı tüketim rakamlarında düşük seviyelerde olduğu görülmektedir.

  COLGATE BU YIL AĞIZ SAĞLIĞI HAFTALARI’NDA
  “MÜKEMMEL AĞIZ SAĞLIĞI”NI HEDEFLİYOR…

  Colgate'in Türk Periodontoloji Derneği işbirliği ile 5 yıldır yürüttüğü Ağız Sağlığı Haftaları, bu yıl 01-30 Kasım 2011 tarihleri arasında yine tüm Türkiye’ye ulaşacak. “Hedef Mükemmel Ağız Sağlığı” sloganı ile gerçekleşecek olan haftalar kapsamında isteyen herkes, ağız ve diş kontrolü yaptırabilecek.

  Colgate ve Türk Periodontoloji Derneği tarafından düzenlenen “Ağız Sağlığı Haftaları”, bu yıl 01-30 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek. “Hedef Mükemmel Ağız Sağlığı” sloganı ile yürütülecek Ağız Sağlığı Haftaları projesi süresince toplumun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi ve koruyucu diş hekimliğinin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

  Ağız Sağlığı Haftaları boyunca gönüllü diş hekimlerinden randevu alan herkes, dişlerini kontrol ettirecek, ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler edinecek, yeni bir Colgate diş fırçasına ve diş macunu numunesine sahip olacak.


  Türk Periodontoloji Derneği ve Colgate, Ağız Sağlığı Haftaları’nı gelecek yıllarda da artan katılımlarla sürdürmeyi hedefliyor.

  Türk Periodontoloji Derneği

  Türk Periodontoloji* Derneği (TPD) 1970 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Geride kalan 36 yıl içinde 36 kongre ve 16 sempozyum gerçekleştirmiştir. Hemen hepsi uluslararası olan bu kongrelerde ülkemizde periodontoloji alanında çalışan tüm genç bilim insanlarına ve tüm akademisyenlere bildirilerini sunma ve posterlerini sergileme, konferans verme gibi konularda zemin hazırlamıştır. Sempozyumlarda ise hem bir bilimsel konu seçilerek, ayrıntılı olarak irdelenmiş, hem de periodontoloji eğitimi ile ilgili konular üzerinde durulmuştur. Dernek bunun yanında toplumun ağız diş sağlığı konusunda bilgilenmesi için çeşitli çalışmalar yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Derneğin merkez örgütü dışında Ankara ve İzmir şubeleri de aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

  www.turkperio.org

+ Yorum Gönder