+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Bölümünden 10 Kasım İle İlgili Sözler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  10 Kasım İle İlgili Sözler

  Reklamlar


  10 Kasım İle İlgili Güzel Sözler

  10 Kasım Sözleri

  Ben hiç 10 Kasım’a Günaydın” demem ki Ben sensiz 23 Nisan’a Hoş geldin diyemem ki Seni özlesek bile Elden ne gelir ki Bir daha senin gibi Gelecek mi ne belli Bak 10 Kasım yine geldi. Gözlerde yaşlar tükendi Aradan 78 yıl geçse bile Senin hatıran hiç bitmedi Sabahlar her zaman güzeldir. Seni hatırlatmadıkça Günaydın denir ama 10 Kasım olmayınca!!

  O, yüce bir dağa benzer Eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark edemezler. Bu dağın azametini kavrayabilmek için, O’na çok uzaklardan bakmak gerekir.

  “Bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran büyük Atatürk! sen milletinin gönlünde ebedi yaşayacaksın.”

  Büyük Atatürk! tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.”

  Mevcut rütbelerin hepsini kaldırdığı bir memlekette, bu adam, bütün rutbeleri, kazanmıştır. Memlekette, bulunabilecek en şerefli isim O’na verilmistir.

  Türkün Nabzı Attıkça,Son Damla Kanımız Akmadıkça,UNUTULMAZSIN Mustafa Kemal ATATÜRK

  ATAmızı yitirişimizin 72.yılı.Onu her geçen gün daha fazla özledik. Atamızın görüşlerine, fikirlerine ve ilkelerine her geçen gün daha fazla özlem duyuyoruz. Evet yine 10 Kasım günü büyük ÖNDERİMİZİ anıyoruz. Ruhun şad olsun ATAM

  Atatürk’ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır.”

  Bugün 10 Kasım Sadece Türk Ulusu İçin Değil Dünya İçin Çok Büyük Bir Gün.Bizim Bağımsız, Özgür ve Demokrasi İçinde Yaşamımızı Sağlayan Baş Komutanımızın Ölümünün 71. Yıldönümü.Komutanım Sen Bize Cumhuriyet'i Emanet Ettin. Emanetin Bizim Namusumuzdur. İlelebet Senin Çizmiş Olduğun Cumhuriyet Çizgisinden Ayrılmayacağız.

  UNUTTURAMAZ!! Seni hiç kimse unutulsakta biz.... heryerde sen herşeyde sen bilmem ki nasıl söylesem.. ATAM rahat uyu.. emanetini çiğnetmeyiz. her birimiz mustafa kemal in askerleriyiz...

  O büyük insan yalnız Turkiye için degil, bütün doğu milletleri icin de en büyük önderdi.

  Dünyanın ender yetiştirdiği eşsiz bir komutan ve dahi bir yönetici olan büyük Atatürk’ün dünya milletlerine bıraktığı bağımsızlık ve eşitlik düşüncesi, sonsuza değin takdirle tatbik edilecektir.”

  Milletine bu kadar az zamanda bu ölçude hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk’tür.

  Bayrak yarıya çekilmiş, Atatürk'üm öldü diye. En son yaprak da dökülmüş, Atatürk'üm öldü diye. Sürü yas tutmş ovada, Kuşlar susmuşlar yuvada, Rüzgar esmez olmuş dağda, Atatürk'üm öldü diye. Irmaklar yaslı çağlamış, Ağaçlar sessiz ağlamış, Vatan karalar bağlamış, Atatürk'üm öldü diye!!

  Türk Milletinin her bir ferdi Atatürk’ün getirdiği ilke ve devrimlerin gönüllü ve azimli birer koruyucusu olmaktan büyük bir onur duymaktadır.”


 2. Misafir

  Cevap: 10 Kasım İle İlgili Sözler

  Reklamlar  10 Kasım unutulmayacak bir gündür benim için+ Yorum Gönder